Jó reggelt/napot/estét.
Azt hittétek, hogy már minden 2016-os év értékelő blogot és posztot láttatok már?
A 2016-os év rengeteg kihagyhatatlan blockbustert vonultatott fel és szinte mindegyikben volt 1-2 olyan jelenet, ami különösen megtetszett. Ez lehet vicces vagy akár igazán badass scene is.
Ezért eszembe jutott az ötlet, hogy mi lenne, ha év végén mindig leírnám a kedvenc jeleneteimet az adott év blockbuster (és kevésbé blockbuster) filmjeiből?
Ezzel a blogsorozattal csak egy bibi van, hogy évente 1-et fogok írni belőle :D. De oda se neki remélem élvezni fogjátok és hát mondanom sem kell GIGASPOILEREKRŐL VAN SZÓ. Így aki nem látta az elmúlt év fontos filmek 90%-át az kérem most lépjen ki. Én szóltam előre.
Kezdjük is időrendben.
JANUÁR:
8ful 8. (Hateful Eight) Vagyis az Aljas Nyolcas.
Magyar bemutató: 2016. január 7.
Takaró helyett egy másik megoldás.:
Tarantino 8. filmje, bár ezzel sokan nem értenek egyet, mert jóval több filmje van mint 8. Persze ki vagyok én, hogy megkérdőjelezzem a mester számolási technikáját?
Nekem nagyon tetszett ez a film, mert egy jó western filmet mindig örömmel fogadok, és erről el lehet mondani, hogy ízig, vérig az. Persze nem az a tipikus szétlövünk mindent és mindenkit film (vagy mégis?), mert bár 8 szereplőt vonultat fel (biztos?), végig 1 helyen játszódik.
A történet dióhéjban:
Egy hatalmas hóvihar miatt egy wyomingi erdő közepén lévő faház fogadóban kénytelen meghúzódni néhány fejvadász. Az egyik éppen egy 10 ezer dollárt érő foglyot visz magával és egyből tudatja a többiekkel, hogy akinek rá fáj a foga az bizony nem éli meg a reggelt.
Ebből természetesen semmi jó nem sül ki.
Na de a kedvenc jelenetem nem máshoz köthető, mint mindenki kedvenc színes bőrű színészéhez Samuel L. Jacksonhoz.
Először csak egy békés beszélgetésnek indult, amit az öreg konföderációs úrral kezdett el, aztán amikor szóba jött az öregnek a fia, hát ott minden megváltozott.
A szar minőségért elnézést kérek a youtube nevében is. Csak ilyen minőségben találtam meg ezt a jelenetet és ez sem az elejétől van mint ahogy azt szerettem volna. Na mind 1.
Ez a jelenet engem egyszerre meglepett, sokkolt, undort és egy hatalmas what the fuckot váltott ki belőlem, de közben mégis szakadtam a röhögéstől :D. Igazából nem kellett volna, meglepődjek, mert Tarantino filmjeiben mindig is voltak ilyen és ehhez hasonló jelenetek. Nem tudom annyira abszurd és groteszk volt, hogy kínomban nem tudtam mit tenni.
Természetesen mondani sem kell, hogy csak és kizárólag eredeti nyelven nézzétek majd meg, ha akarjátok, mert a szinkron az szokás szerint pocsék és az akcentusok és a beleélés is elvész.
The Revenant. Avagy A Visszatérő.
Magyar bemutató: 2016. január 14.
Az indiánok már a közelben vannak.:
Nagyon vártam ezt a filmet, mert a rendező (Alejandro González Iñárritu) előző munkája (Birdman) még Oscar díjat is kapott emiatt nagy elvárásokkal ültem le elé. Nem is csalódtam. A rendező egyik védjegye, hogy szinte vágás nélkül készíti a filmjeit, vagy nagyon jól el van rejtve benne a vágás (lásd Birdman), vagy 1-1 jelenet nagyon sokáig cut nélkül zajlik le. Imádom ezt a fajta technikát, mert szerintem sokkal nehezebb összehozni, hiszen nincs az, hogy beordibálja a rendező, hogy: -OKÉ ENNYI VÁGÁS! Hanem a színészeknek végig ügyelniük kell, és teljes átéléssel kell beleélniük magukat és ha nem lesz jó a jelenet, kezdhetik elölről. Ami egy 3-4 perces vágás nélküli eseménydús jelenetnél azért elég szar lehet.
Példaként belinkelem először a Netflixes Daredevil sorozat első és második évadainak egyik csúcsjelenetét, és azonnal érteni fogjátok, miről beszélek.
Na de a történet:
Az igaz történet alapján készült filmben Hugh Glasst ismerhetjük, meg aki egy tapasztalt prémvadász volt a XIX. század elején Amerikában. Az egyik vadászatuk során Hugh észrevesz egy kis medvebocsot, és azonnal le akarja puffantani, hiszen elég értékes áruról van szó. Viszont egy valamivel nem számol. A MAMA macival. A medve kis híján ízekre tépi, de nagy nehezen leteríti egy utolsó lövéssel. A társai miután megtalálják, azonnal ellátják a sebeit, és egy ideig cipelik is, de rá kell jönniük, hogy ez így nem mehet tovább, hiszen alig haladnak valamit előre. Így aztán végül úgy döntenek, hogy az amúgy is halálán lévő Glasst végül ott hagyják, és azt hiszik meg is hal. A sebesült vadász azonban nem adja csak úgy fel, és a sziklaszilárd elhatározásának hála idővel meggyógyul és talpra áll és a társai nyomába ered a fagyos vidéken keresztül, hogy bosszút állhasson.
Csodálatos ez a film, rengeteg szép tájat fényképeztek le nekünk és csak a film nézése közben is, úgy éreztem, megfáztam, és tüdőgyulladást kapok annyi mindenen, megy keresztül a karakter.
A kedvenc jelenetem itt a szintén vágatlan lovas hajsza:
Mi minden történik 1 perc alatt mi?
Dinamikus, pörgős és elképesztően gyönyörű.
FEBRUÁR:
Deadpool.
Magyar bemutató: 2016. február 11.
I'm touching myself tonight.:
Minek lehet nevezni egy kevesebb, mint 60 millióból elkészült filmet, ami aztán több mint 700 milliót termelt világszinten? Abszolút sikernek. A Deadpool jött látott és nemes egyszerűséggel rácáfolt mindenkire, aki azt mondta ebből csak bukás lehet. A szókimondó Anti hőst zabálta a közönség és a Rated R (18+os) besorolás sem riasztott el senkit, sőt mostanra egyre több film csatlakozik a Rated R besoroláshoz, hiszen úgy tűnik, komálja a nép (lásd a 2017-es Logan-t ami, Hugh Jackman nevével fémjelzett utolsó Wolverine movie lesz).
A történet röviden: Wade Wilson (Ryan Reynolds) halálos betegségben szenved, és úgy tűnik, hogy végérvényesen pontot tehet az élete végére. Azonban reménysugárként beveszik egy kísérletbe, amelynek során szuper erővel ruházzák fel és megkapja a lehetőséget az életben maradásra. Azonban van egy igen kellemetlen mellékhatása. Az arca, és sőt mi több az egész teste úgy néz ki, mint egy fél here fogakkal. Ezt nem én találom ki ez a filmben is elhangzik. Deadpoolként szuper képességekre tesz szert, sötét humora azonban megmarad, így áll neki levadászni azt a fickót, aki tönkre tette az életét.
Deadpoolban rengeteg emlékezetes jelenetek és frappáns beszólások vannak, de nekem a kedvencem a legelején látható autós üldözéses verekedős jelenet.
Junkie XL zenéjére ez nálam mindent vitt.
Akció dús, ötletes, kreatív, vicces és kellően morbid. Pont mint Deadpool.
MÁRCIUS:
Zootopia. Avagy Zootropolisz – Állati nagy balhé.
Magyar bemutató: 2016. március 3.
Judy Hopps kiégése.:
Imádom az animációs filmeket. Disney és pixar bármelyik jöhet. Frozen, Big Hero6, Inside out, és most a Zootopia mindegyiket imádtam. Mert a kiváló humor mellett azért tanítanak is valami fontosat.
A Történet szerint az ember sosem jelent meg és így az állatok alakultak és változtak át civilizált élőlényekké. Majd egy külön társadalmat és egy óriási modern várost hoztak létre Zootopia néven. Rengeteg különböző állat él egymás mellett harmóniában. Ám különös oknál fogva néhány állat, akik a régi időkben nagy ragadozók voltak (pl: oroszlán, tigris, gepárd, róka, farkas stb..) kezdenek ismét vadakká válni valamilyen oknál kifolyólag. Judy Hoppsra hárul a feladat a fiatal nyuszi rendőrtisztre, hogy 48 órán belül derítse ki mi is folyik itt, különben ki lesz rúgva.
Nincs egyszerű dolga így elhatározza, hogy a nyakig simlis rókától Nick Wilde-tól kér segítséget, persze elég meggyőző érvek mellett a róka kénytelen segíteni bár nem akar.
Egy igazi buddy-coppos moviet kaptunk és a 2 karakter között a kémia, azonnal működik. Persze idővel kijönnek egymással, és nem hagyják annyiban, a háttérben megbújó óriási összeesküvést.
Kedvenc jelenetem pedig nem más, mint amit le is lőnek az első trailerben amikor, segítséget kérnek Flashtől a lajhártól.
Igazán egyszerű jelenet, de mégis kiégtem tőle.
Batman v. Superman: Dawn of Justice. Avagy Batman Superman ellen - Az igazság hajnala.
Magyar bemutató: 2016. március 24.
Batman raktárházas belépője, Batman álomjelenete és Wonder Woman csodás megjelenése.:
Sosem voltam egy hatalmas nagy DC fan, de ezt a filmet nagyon vártam, hiszen a képregények két legikonikusabb karakterei végre összecsapnak és kő kövön, nem marad. Mondanom sem kell annál nagyobbat, csalódtam. A 145 perces játékidőből kb. 5 perc volt a tényleges csihipuhi (pedig azért egy jó 15 percet kilehetett volna hozni belőle), és a végével sem voltam maradéktalanul megelégedve. NO , de nem azért vagyok itt, hogy a legrosszabb jeleneteket mutassam be, hanem a kedvencemet, hiszen még ebben a filmben is volt egy kimagaslóan epikus jelenet az pedig nem más, mint Batman Warehous jelenete.
Erős, durva, dinamikus, pörgős és hihetetlenül mesteri koreográfiát láthatunk. Zack Snyder ha valamihez, akkor az akciójelenetekhez nagyon ért. Végre egy igazi Batmant láthattunk, és engem nem érdekel, hogy öl benne vagy sem ez az igazi harc, amit sok Arkham Asylum meg Arkham City után elvártam. Végre több ellenféllel harcol egyszerre nem, pedig olyan mérhetetlenül szánalmas akciót látunk, mint Christopfher Nolan Batmanjében. Itt csontot tőr, fejeket zúz be és mellette még ultra vagányul is néz ki.
Ami még nagyon tetszett az a híres Álomjelenet rész. Nem tehetek róla, mint már fentebb írtam az 1 snittes jelenetek a gyengéim.
Volt itt még 1 nagyon emlékezetes jelenet, amitől rendesen felállt.
A szőr a hátamon. Az pedig nem más, mint Wonder Woman első megjelenése.
Szórakozóhelyekről szórakozóhelyekre jártam és rengeteg embert megkérdeztem, hogy mégis melyik volt a legbadasabb belépő 2016-ban a filmek terén és nagyon sok ember rávágta, hogy WW egyértelműen lopta a showt.
És azt hiszem egyet, kell értenem velük. Ezzel a zenével ez a jelenet az Aréna Imax teremben valami hihetetlenül epicre sikerült. Csekkoljátok.
MÁJUS:
Captain America: Civil War. Avagy Amerika Kapitány – Polgárháború.
Magyar bemutató: 2016. május 5.
Ant-Man megnövése.:
Ez a film kb. az egyedüli a listában, aminek basszus tudtam ezt a jelenetét hónapokkal ezelőtt, mert a LEGO kiadásban kb. lespoilerezték és a film előtti kritikákban is írták, hogy Ant-Man bizony a film egy jeleneténél megnő és Giant-Man lesz. De egyszerűen totálisan elfelejtettem. De nagyon durván. Még akkor sem esett le, amikor a filmben mondják, hogy kellene valami elterelés, valami NAGY. És Ant-Man megszólal, hogy Ő neki van 1-2 dolog a tarsolyában. Én meg nem értettem, hogy micsoda? Ennek a kis mitugrásznak milyen aduásza lehetne már?
És csak akkor esett le, amikor állítgatott valamit a kezén lévő kijelzőjén. Na mondom csak nem most fog, megnő…. BUMMM abban a pillanatban robbant is a vásznon a CW legjobb jelenete legalábbis nálam.
Nem egy HD, de jóvanazúgy.
Szóval ez mindent vitt. Egyszerre humoros, meglepő és elképesztő.
X-Men: Apocalypse. Avagy X-Men – Apokalipszis.
Magyar bemutató: 2016. május 19.
Quicksilver futása a többiekért.:
Ha van film amiről a legeleje óta ordít, hogy szar lesz akkor az ez. 3 trailert (vagy többet és megannyi tv spotot) adtak ki és egyik sem tudott felcsigázni. Iszonyat gagyinak tűnt a történet és hát az is lett, amit mutattak. Látvány oké, de nem minden a látvány.
Fassbenderről és Lawrencről süt, hogy halálra unják már az egészet és az akciójelenetek is annyira égők voltak már, hogy én süllyedtem lejjebb a székemben, a moziban és nem a karakterek, hihetetlen.
De még ennek ellenére is elmentünk rá, mert vártam 1 bizonyos jelenetet, amit tudtam, hogy benne lesz. Ez az a bizonyos Quicksilver futása, mint az Eljövendő múlt napjaiban is volt csak itt sokkal hosszabb, lazább és betegebb.
Abban a pillanatban, hogy felrobban a birtok és lelassult az idő, tudtam, hogy eljött az én időm és ez tetszeni fog. Így is lett, csak és kizárólag ez az 1 bizonyos jelenet volt értékelhető nálam a filmben és megkaptam, amit akartam. Mesterien megkomponált jelenet volt a híres Sweet Dreams zenére Eurythmicstől.
JÚNIUS:
Now You See Me 2. Vagyis Szemfényvesztők 2.
Magyar bemutató: 2016. június 9.
Itt az Ász, hol az Ász?
Az első rész annak idején szerintem nagyon jó volt és hiánycikként tekintettem a filmre, mert kellett már egy ilyen bűvészes akció film.
Sajnos a folytatás minden tekintetben rosszabb lett és az első részben is voltak azért oda nem illő jelenetek (a komplett lezárás), amik a második részben is sajnos visszaköszönnek (a komplett lezárás).
Minimum 1 Potter poént el kellett volna sütni. De még az se volt.
De még 1 ilyen filmben is található egy elképesztő bűvész trükk.
A 4 lovas megpróbál ellopni valamit, de ezt olyan bravúrosan teszik, hogy újra és újra látni akartam. Talán az egyetlen értékelhető rész az egész filmből. Na jó azért Woody Harrelson kettőse is ütött 1-2 helyen, de ez az amire azt mondom, hogy na ezért érdemes volt megnézni.
Csekkoljátok.
JÚLIUS:
Star Trek Beyound. Avagy Star Trek: Mindenen Túl.
Magyar bemutató: 2016. július 21.
Listen all of y’all this is sabotage.
A Star Trek az amihez annyi közöm van, hogy semennyi. Nem láttam egyik sorozatot sem és a filmeket sem néztem meg a régiekből és bevallom őszintén nem is érdekelnek.
De az új filmek a 2 J.J. Abramses és a tavaly mozikba kerülő 3. rész Justin Lin (Halálos Iramban 3-4-5-6) rendezésével nagyon bejöttek. Frissek, akciódúsak, látványosak és élvezetesek. Bár továbbra sem érdekelnek a sorozatok és a régi filmek egy jó sci-fire mindig vevő vagyok, és ha lesz 4,5,6 vagy kitudja hány része én tuti megnézem őket majd.
Volt itt egy jelenet, amitől konkrétan felrobbant a vászon annyira epic volt.
A Beastie Boys - Sabotage című zenéjük alatt zajlott le ez a hihetetlenül látványos és akció dús jelenet.
Nekem az egész film tetszett, de ez abszolút lopta a showt.
AUGUSZTUS:
Suicide Squad. Vagyis az Öngyilkos Osztag.
Magyar bemutató: 2016. augusztus 4.
Really Really bad.
Valljuk be őszintén. A film katasztrófa lett. De még mielőtt nekem ugranak a felbőszült DC rajongók elárulom, hogy nekem tetszett. De el kell ismerni, hogy abszolút nem azt kaptuk mint amit a trailerekben mutogattak nekünk. Sajnos a Warner beparázott és a trailereket úgy vágták meg mintha egy ilyen kicsit komorabb, de még mindig vicces DC Deadpoolja lenne a film. Holott baromira nem azt kaptuk. David Ayer szerintem jó rendező, de nem adnék a kezében még 1 SS filmet, erre be van jelentve a Suicide Squad 2 is és a Gotham City Sirens (Harley Quennel, Macskanővel és Poison Ivyval). Az újraforgatásokról ne is beszéljünk. Próbálták menteni a menthetőt, és azt nyilatkozták, hogy nem vicces jeleneteket filmeznek. Nem a f*szt nem.
Na mind 1 még ebben a filmben is található olyan jelenet ami tetszett.
Will Smith karaktere Deadshot szinte egyedül gyak le több ilyen kulaszörnyet (nem tudom mi a nevük) és a többiek csak ámulnak rajta, hogy omg.
Az abban a pillanatban egészen jól nézett ki.
OKTÓBER:
The Accountant. Vagyis A Könyvelő.
Magyar bemutató: 2016. október 27.
Born on a Monday,
Christened on Tuesday,
Married on Wednesday,
Took ill on Thursday,
Grew worse on Friday,
Died on Saturday,
Buried on Sunday,
That was the end,
Of Solomon Grundy.
Ben Affleck karaktere ismételgette ezt a pár sort a filmben néha. Ez a mondóka, ami amúgy egy easter egg lett volna (csak megint ügyesek voltak szokás szerint a fordítók) angolul így hangzott. Ezt Solomon Grundy mondta mindig, aki amúgy egy DC ellenség. És tudjuk ugye, hogy Ben Affleck=Batman.
Sajnos magyarul ez így hangzott
Hétfőn heverünk,
Kedden keverünk,
Szerdán szemezünk,
Csütörtökön csücsülünk,
Pénteken pipálunk,
Szombaton szitálunk,
Vasárnap titeket vendégségbe várunk.
Ben Affleckről sokan mondják azt, hogy rendezni jobban tud, mint színészkedni. Ez bizonyítja az is, hogy az Argo (nem a magyar Argó) című filmjéért (amit Ő rendezett) Oscart is kapott. Emellett még van egy Live By Night rendezése amelyben főszerepet is vállalt.
Viszont van 1-2 szerep, amiben tökéletesen beleillik, és most lehet, kicsi gonosz leszek, de ilyen az Accountant is ahol egy autista könyvelőt alakít :D.
Persze Chris Wolffot (Ben Affleck) nem kell félteni. Lehet, hogy autista és különcül viselkedik, de emellett még zseni is, sőt szabadidejében rengeteg fegyverrel gyakorol és több 100 méterről képes kilőni a tárgyakat mesterlövész puskájával.
Ezt a tudását kamatoztatja is amikor a dolgok rosszra fordulnak és meg kell mentenie kolléganőjét.
Ez a híres „John Wick” szintű akció, (amikor még akkor is belelövünk az ellenség fejébe még 1 golyót, ha már 100%, hogy ki van ütve) nekem nagyon bejön. Precizitásra és vér profiságra vall ez a fajta harcmodor.
NOVEMBER:
Doctor Strange. Doktor Strange.
Magyar bemutató: 2016. november 3.
Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain Dormammu i've come to bargain.
A 2016-os év utolsó Marvel filmje nem más volt, mint mindenki kedvenc Benedict Cumberbatchje által játszott a leghatalmasabb mágus Dr. Stephen Strange. Az igazán impozáns szereplőgárdával ellátott film és a remek látvány meghozta a hatását. A movie sikeres lett és a Marvel ezzel a filmmel behozta az egyre táguló cinematic univerzumukba a mágiát is. A zseniális Cumberbatch tökéletes választás lett az egocenrikus, beképzelt, arrogáns doktor szerepére, akinek aztán egy baleset miatt az élete 180°-os fordulatot vesz és miután a nyugati orvoslás becsődöl keletre kénytelen utazni, mint végső mentsvár.
A férfi újra kezd mindent, egy varázslókkal teli csoport mellé szegődik, hogy eltanulja a titkokat, megkapja a kiképzést és aztán újult erővel, szállhasson szembe a világot fenyegető gonosz erőkkel.
Kedvenc jelenetem pedig nem más, mint a filmvégi főboss harcnál keletkezett timeloop amit, Strange hozott létre. Ezáltal újra és újra átéli ugyanazt a jelenetet Dormammuval aki újra és újra megöli őt és ezt addig folytatja amíg Dormammu meg nem gondolja magát.
Ezáltal egy igazán látványos, vicces és nem utolsó sorban szokatlan jelenetet kaptunk.
Fantastic Beast and Where To Find Them. Vagyis a Legendás állatok és megfigyelésük.
Magyar bemutató: 2016. november 17.
Pitét vagy rétest?
A film, amit jobban vártam idén, mint bármi mást. És egyáltalán nem csalódtam. Imádtam minden percét. A HP univerzum kifogyhatatlan tárház ezt észrevették a Warnernél is és megalkották nekünk ezt a filmet, amiből szerencsére még 4 rész jön.
Imádtam a Harry Potter könyveket és a filmeket, de Fantastic Beastet kimondhatatlanul vártam. Már csak azért is mert végre elszakadunk Angliából és az amúgy is kedvenc korom egyikébe a 20-as évekbeli New Yorkba kalauzolnak el minket.
Innentől fogva nekem alap volt, hogy moziban nézős.
Nem is egy de rögtön 2 jelenet is volt, ami nagyon tetszett.
Az egyik egy igazán viccesre sikeredett ékszerboltos rész. Nem túlzás, ha azt mondom a telt házas moziban mindenki egytől egyig szakadt a röhögéstől.
Az ékszerboltos randalírozás.:
Kowalski minden jelenete arany.
A filmben egyébként van durván 2 nagy csavar, amelyből az egyiket kilométerekről lehetett látni. Ez nem más mint, hogy Credence (Ezra Miller) az Obskurus. De nem ez a csavar tetszett nekem, hanem a másik, amit kajak nem sejtettem.
A Grindelwald leleplezés.:
Sajnos a film előtt 1 héttel megtudtam, hogy szerepel a filmben Johnny Depp, pedig örültem volna, ha a vászon látom ezt a meglepetést. De mondhatni, hogy meglepődtem, mert mint kiderült Percival Graves (Colin Farrel) mindvégig maga Gellert Grindelwald (Johnny Depp) volt. És egyszerűen nem sejtettem pedig basszus még a hajuk formája is majdnem ugyanaz volt és utalás is volt rá mert Grindelwaldot a film legelején hátulról mutatták a fejét és amikor Graves megjelent először Ő is hátulról lett mutatva.
Ez nekem nagyon nem tűnt fel pedig úristen, de egyértelmű :D. Néha tényleg azt nem vesszük észre a legjobban, ami kiszúrja a szemünket.
DECEMBER:
Rogue One: A Star Wars Story. Vagyis a Zsivány Egyes – Egy Star Wars Történet.
Magyar bemutató: 2016. december 15.
I am one with The Force and The Force is with me. I am one with The Force and The Force is with me. I am one with The Force and The Force is with me. I am one with The Force and The Force is with me. I am one with The Force and The Force is with me. I am one with The Force and The Force is with me.
És ez volt az a film, amiről csak rosszat olvastam az elején és a rendezőt (Gareth Edwards) is utálom, mert eddig 2 filmjét láttam (2014-es Godzilla és Monster) és mind a 2-őt úgy kapcsoltam ki, hogy mi a szar ez?
Számomra érthetetlen volt, hogy egy hatalmas AAA kategóriás Star Wars filmet egy ilyen rendezőre bíznak. Ezért is már alapból előítéletekkel fordultam a film elé. A Trailerek mondjuk, bejöttek, de azért ott volt még bennem az a bizonyos para.
Erre, amikor látom, hogy a Disney 4 hetes újraforgatást rendelt el, tudtam, hogy itt a vég. Edwards megint elbaszta és most felkértek mellé egy Tony Gilroy nevezetű palit is aki átírta a végét és még 1-2 jelenetet is megváltoztatott (a forma 5 milliót kapott ezért és ténylegesen odalett írva a neve a végére, hogy írta: Tony Gilroy. 4 hét alatt 5milla az nem semmi).
Na mondom ebből semmi jó nem sülhet ki, de aztán ahogy jelentek meg a film utáni kritikák és élménybeszámolók, hogy Best Star Wars ever meg 10/10 would watch, nem értettem, hogy mi van?
(A jelenet amit csak a trailerben láthattál)
Jó lett a film? Úgy tűnik igen. A végét nagyon dicsérik (köszipuszi Tony Gilroy) és szerintem is zseniálisan lett megoldva.
Na de dióhéjban:
A fő Skywalker-történetet felvonultató filmek mellett a Disney egy-egy mellékszálat is be szeretne mutatni a Star Wars világából. A Zsivány Egyes a harmadik és negyedik epizód között játszódik, ami az első Halálcsillag terveit ellopó küldetést mutatná be a Zsivány Egyes néven elkeresztelt lázadók szemszögéből.
ATYA
ÚR
ISTEN
Nagyon jó lett ez a film és tényleg nem hittem volna ennyi rossz előjel után. Hihetetlenül akciódús lett a vége és a CGI sosem volt még ennyire látványos. Az eleje kicsit kapkodós, túl sok bolygót mutatnak be túl kevés idő alatt és a szereplőket is basszák kibontani (tipikus Gareth Edwards) pedig van itt minden fajta ember és lény.
2 jelenet is van, ami azonnal megtetszett, és muszáj megosztanom veletek.
I am one with The Force and The Force is with me.
Kedvenc karakterem egyértelműen a Donnie Yen (Ip Man 1-2-3, Penge 2, xXx 3) által életre keltett Chirrut Imwe. Aki egy vak szerzetes és nem mellesleg kicsit erőérzékeny (legalábbis elég sok megmagyarázhatatlan dolog történik vele amit Ő ezzel magyaráz).
Sokan mondják, hogy nagyon kilóg a sorból Donnie Yen meg, hogy nem illik bele az SW világába. Most komolyan. Egy vak szerzetes nem illik bele egy olyan univerzumban ahol mindenféle szőrös és nyálkás csápos lények vannak ahol fénykardokkal hadonásznak és lézervetővel lövöldöznek? Bitch pls.
Ezzel a jelenettel engem teljesen levett a lábamról. Nagyon jó koreográfiát nyomat az öreg. Bár a Jackie Chan szinkronhangja miatt kicsit rossz szájízzel hallgattam Őt, de amikor akcióba lép az mindent visz.
Darth Vader.
Ennyi. Csak ennyit írok. Az a jelenet a végén mindent vitt. Soha nem láttuk még ennyire kegyetlen oldaláról a jó öreg Vadert. Na jó persze amikor legyakta a 3. részben a jedi padawanokat az se semmi.
Persze egyértelmű, hogy ezt csak a fanok miatt rakták be, de én úgy vagyok vele, hogy ez kellett. Persze a szinkronját nem értem :D. Vadernek megszoktuk már a hangját 4 részen keresztül (4-5-6 és a 3. rész vége), de egyszerűen full más.
Mind 1 nem baj az a jelenet kárpótol mindenkit.
Hacksaw Ridge. Avagy A fegyvertelen katona.
Magyar bemutató: 2016. december 29.
„Help me get one more”
Egy Mel Gibson által rendezett háborús film egy olyan katonáról aki orvosi teendőket lát el a csatatéren és még fegyvert sem fog? Ezt azonnal látni kell gondoltam magamban.
Egy megtörtént második világháborús történetet visz a vászonra, aminek a főszereplője egy olyan katona, akinek fő elve, hogy sosem öl meg senkit. A seregbe mégis besorozzák és fegyver nélkül sikerül túlélnie a háborút, ráadásul számos bajtársát menti meg.
Talán az év meglepetése volt ez nekem és ez most nem vicc. Háborús filmekre nem nagyon megyek el moziba mert úgy érzem nem tud már újat mutatni, de basszus amit leművel itt Gibson az nem semmi. Eléggé naturálisan mutatta be a háború poklát. Itt aztán tényleg végtagok szakadnak skulók fúródnak emberek koponyájába, amit nagytotálba mutatnak. Fröcsög a vér a bél és még káromkodás is megy szépen. Mégis amikor leülepszik a darálás egy hihetetlenül szép drámai részt kapunk Desmond Dos tizedesről, ahogy próbálja megmenteni a sebesült embereit. 75 bajtársa életét mentette meg.
Szanitécként több alkalommal is egymaga hozta ki sebesült bajtársait az ellenséges vonalak mögül vagy a tűz alatt tartott senki földjéről, miközben ő maga is súlyos sérüléseket szenvedett. Doss volt az első olyan katona, aki lelkiismereti okokból megtagadta a fegyveres szolgálatot, és megkapta a Kongresszusi Becsület Érdemrendet, Amerika legmagasabb katonai kitüntetését.
A kedvenc jelenetem pedig nem más mint a végén amikor megmenti Vince Vaughn karakterét és Ő is megmenekül. + még amikor a végén imádkozik a nagy csata előtt és arra vár mindenki, hogy Doss befejezze az imádkozást. Itt már senki nem gyűlölte Őt amiért nem fog fegyvert (elején még gyávának és hazaárulónak titulálták és többször megverték, megalázták) és hisznek abban amiben Doss tizedes hisz. És addig senki nem indul el amíg be nem fejezi az imádkozást. Elég megható és egyben iszonyat cool jelenet. Nem mellesleg a mellékszereplők is egytől egyik vérprofin játszottak. Vince Vaughn és Sam Worthington is nagyon jót alakítottak, de Hugo Weaving (Doss apja) is meglepően jól hozta az öreg alkoholista kiégett katonát.
Így sorba nézzétek.
Asassin’s Creed. EEEYUP Assassin’s Creed.
Magyar bemutató: 2016. december 29.
Leap of Faith.
ÓÓÓ istenem. Már megint itt tartunk. Egy videojátékból készült élőszereplős film adaptáció. Hát mi rossz sülhetne el ebből nem? Hiszen rengeteg jó adaptáció sikerült az évek során nem igaz (irónia on)? Resident evil, Prince of Persia, Alone in the Dark, Tomb Raider, Bloodrayne, Doom, Hitman, Max Payne, Silent Hill. És napestig sorolhatnám.
Az Ubisoft úgy döntött, hogy a saját játékainak maga készíti el a filmes verzióit. Ennek első gyermeke a világhíres játékuk alapjait adó Assassin’s Creed.
Nem kisebb nevet szereztek meg maguknak főszereplőnek, mint maga Michael Fassbendert. Egyébként Fass saját bevallása szerint soha nem játszott a játékkal, de a sztorit és a forgatókönyvet érdekesnek találta és amúgy rengeteg mindenben besegített és kivette a részét. Rendezőt is Ő szerzett a projekthez és azt hiszem itt követte el a legnagyobb problémát. Ugyanis Justin Kurzelt rángatta be forgatásra, hogy ugyan rendezze már meg az AC-t úgy is most volt egy közös filmjük a Machbet.
Most elnézést kérek, ha egy picit vulgáris leszek, de úgy érzem ez megköveteli, de a film nálam finoman szólva is kibaszta a biztosítékot. Trailerek alapján kurva jónak tűnt a film és mindenki azt hitte, hogy omg, csak nem megszűnik az átok a rémes videójátékadaptációkal?
Hát nem. Sőt még meg is erősítette. Ezek után már semennyire sem várom az új Tomb Raidert. (ó bizony baszki, lesz az is. Már vannak forgatási képek is.)
Ami nagyon tetszett a filmben (nem tetszett), hogy baszki állandóan, amikor átváltottunk a jelenből a múltba, egyből egy madártávlatból mutattak mindent és, hogy repül egy sas. Oké ez elsőre cool. Sőt még másodjára is. 3.-ára már ráncoltam a homlokomat. 4.-ére felhúztam a szemöldökömet. 5.-ére elgondolkoztam azon, hogy itt most ki a főszereplő? Fassbender vagy az a kurva kibaszott sas? Aztán amikor már a végén is megjelent a JELENBEN érted a jelenben basszus. Időn és téren át megy a sas vagy én nem értettem. Ez már nem szimbolika. Elsőre az igen. De nem 6.-ára. Fhuu de felb*szott. Mondom bocsánat, de ki kellett adnom magamból.
A fikázás után azért egy kis pozitívumot is írok. A harci koreográfia az nagyon el lett találva és a kosztümök is szépen kidolgozottak voltak. A díszletek is nagyon egyediek és káprázatosak voltak. Az is dicséretes, hogy amikor a múltban vannak eredeti a spanyol inkvizíció idején lévő nyelven beszéltek. Illetve ugye a kedvenc jelenetem pedig ez.:
Ivós játékhoz ötlet.
Akárhányszor látsz egy sast a filmben. Igyál egy felest. Garantálom, hogy nem maradsz bebaszatlanul.
Ha idáig elolvastad akkor én nagyon szépen köszönöm neked ezt. Ha csak végigfutottál a blogon természetesen én annak is örülök és remélem ugyanolyan jól szórakoztatok az elolvasásán mint én az írásánál.
Blogírás alatt ezek a zenék inspiráltak:
A kérdés adott. Nektek mi volt a tavalyi év filmes felhozatalából a legkedvencebb jelenetetek?